درباره من

دکتر مانی رفیعی متخصص در حوزه روانشناسی

من دکتر مانی رفیعی، درمانگر و روانشناس صنعتی و سازمانی هستم.

expand_more

در سال ۱۳۶۵ در تهران متولد شده ام. تحصیلات کارشناسی خودم را در رشته شیمی، در دانشگاه صنعتی شریف انجام داده ام و سپس از سال ۱۳۸۷ با توجه به علاقه ام به رشته روان شناسی تحصیلات و فعالیت هایم را در این زمینه متمرکز کردم. در سال ۱۳۹۱مدرک کارشناسی ارشدم را در رشته روان شناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی اخذ کردم و از همان سال با کسب رتبه ۱۱ مشغول تحصیل در مقطع دکترا، در رشته روان شناسی عمومی در دانشگاه علامه طباطبایی شدم. در سال ۹۷ پایان نامه دکتری ام را با عنوان “بررسی پدیدار شناسی تجربه فقدان و نقش آن در شکل دهی روایت زندگی جوانان” دفاع کردم. فعالیت های اصلی ام در سه حوزه رواندرمانی، روان شناسی صنعتی و سازمانی و آموزش روان شناسی است و به پژوهش های کیفی در خصوص روان شناسی مرگ و فقدان، افسردگی، روان شناسی تکاملی و روان شناسی اجتماعی علاقه مندم.

روانشناسی بالینی و رواندرمانی

در حوزه روان درمانی، از سال ۱۳۹۱ با کلینیک بیدار، به مدیریت آقای دکتر محمود گلزاری همکاری خودم را آغاز کردم و این همکاری تا پایان سال ۱۳۹۴ ادامه داشت. از اواخر سال ۹۴ در مطب شخصی ام مشغول به روان درمانی هستم و همچنین به صورت آن لاین به مراجعانی که به دلیل بعد مسافت امکان حضور در کلینیک را ندارند مشاوره می دهم. زمینه های اصلی فعالیتم در این حوزه شامل: افسردگی، سوگ، اضطراب، اعتیاد و مشکلات ارتباطی می شود. هر چند که بیشترین توانم را در درمان افسردگی گذاشته ام. رویکرد من در درمان اگزیستانسیال (وجودی) است، هر چند که در درمان هایم از سایر رویکردهای روان شناسی به حسب نیاز سود می برم.

تجربه‌ و فعالیت‌ها من

expand_more
تجربه آموزش6 سال
6 سال
تجربه صنعتی سازمانی11 سال
11 سال
تجربه درمان9 سال
9 سال

رزومه آموزشی

برای مشاهده کامل روزمه آموزشی کلیک کنید.

رزومه صنعتی-سازمانی

برای مشاهده کامل روزمه صنعتی-سازمانی کلیک کنید.

سایر فعالیت‌های من

فعالیت های آموزشی من شامل تدریس در دانشگاه علامه طباطبایی از سال  ۹۴ تا 99 در درس های آسیب شناسی روانی و مباحث اساسی در روان شناسی و تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد در درس آسیب شناسی روانی پیشرفته، تدریس مهارت های زندگی در دبیرستان علامه حلی (استعدادهای درخشان تهران)، برگزاری کارگاه های متعدد عمومی مانند: اضطراب اجتماعی، کنترل استرس، یافتن معنای زندگی و … ، کارگاه های مرتبط با روان شناسی صنعتی و بازار مانند: اصول رفتار سازمانی، کار تیمی، روش های حل مسئله در تبلیغات و فروش و … ، کارگاه های ویژه روان شناسان مانند: بررسی تغییرات DSM 5، شخصیت و کار و …، همچینن مشاوره و راهنمایی در خصوص موضوع، شیوه نگارش و تحلیل داده های پایان نامه ها، و نگارش مقالات مختلف می شود.

دکتر رفیعی
دکتر رفیعی
question